[10] 13.04.2003

- galeria LOKAL - nowe miejsce w Krakowie które programowo robi wiele dla młodych artystów. Dziś relacja z wystawy Małgosi Markiewicz - jednej z najbardziej obiecujących postaci nowej sztuki w Krakowie, przedstawicielki rosnącej w siłę sztuki genderowej.

- OTO CIAŁO MOJE - pierwsza prezentacja nowej pracy Dorty Nieznalskiej w której artystka zawarła swoje traumatyczne przeżycia ostatniego roku, związane ze sprawą sądową wytoczoną jej przez polityków Ligi Polskich Rodzin z powodu uprawianej przez nią sztuki.

- Ewa Partum upomina się o swoje usta i zarzuca plagiat Iwonie Majdan (Theloveproject). Czy ma rację? Korespondencja z Ewą Partum pozwala poznać jej argumenty i sposób myślenia. Zapraszamy do wyrażania własnych opinii, tym bardziej że sprawa dotyka spraw szerszych niż tylko sporne prace, takich jak sposób bycia sztuki współczesnej w ogóle i cechy dzisiejszej kultury i umysłowości.

- Jak to z ustami Ewy Partum było - Gonia Jankowska prezentuje i komentuje fakty z historii sztuki Ewy Partum dotyczące użycia przez nią odcisków ust.
[ > > > ]