[12] 26.05.2003

- Interakcje - festiwal performance w Piotrkowie jest coraz bliżej globalnego sukcesu. Wsparcie jakie otrzymuje od władzy lokalnej powinno być modelem współpracy między urzędnikiem - kuratorem - artystą.


- WRO X Globalica - globalizacja to trudny temat, bo trudno tu powiedzieć coś, co nie byłoby banałem. Na WRO także nie udało się uniknąć lewackiego bełkotu antykapitalistycznego i antyamerykańskiego. Jednak da się powiedzieć coś istotnego, co udowodnił Andreas Broeckmann. Werdykt jury poszedł w kierunku frywolności, która nie może być już nazwana krytyczną ironią. WRO to także przykład jak lokalna władza niszczy możliwość posiadania w mieście poważnej imprezy światowej klasy.


- Ola Kubiak i Karolina Wiktor - ich ostatnia akcja w Zielonej Górze dowodzi, że w dyscyplinie performance są najbardziej obiecującymi artystkami młodego pokolenia w Polsce.


- Relacja Doroty Nieznalskiej z wyjazdu na wystawę do SculptureCenter w Nowym Jorku. Ta wystawa jest sukcesem który uczynił z Anety Szyłak najważniejszego kuratora w Polsce. I dokonała ona tego działając bez wsparcia dużych instytucji sztuki, muzeów, galerii, które nie potrafiły dokonac czegoś porównywalnego mimo lepszych warunków działania.[ > > > ]