[13] 11.06.2003

- Kontperformance_7 - festiwal performance w Lublinie. Ważne prace, nowe prace, prezentacje młodych-wybranych artystów - ważny festiwal. Relacja: Karol Grzywaczewski.

- 3 Spotkania studentów Pracowni Intermedialnych w Toruniu - Impreza ryzykowna, bo z poziomem bywa różnie, ale niezwykle potrzebna i pożyteczna - można się spotkać, pozanć, pooglądać - a także - odkryć rzeczy niezwykle ciekawe i obiecujące. Relacjonuje: Jo Zielińska.

- Przełomowe wydarzenie w krakowskiej ASP. Po raz pierwszy miały miejsce obrony dyplomów których przedmiotem była sztuka performance (były dyplomy z elementem akcji ale nie całkowicie performerskie z nazwy i formy), oraz dyplom w formie cd rom i pracy internetowej prezentowanej online. I tu niespodzianka - w konserwatywnej uczelni zostały przyjęte b.dobrze i ocenione wysoko.

- Czy można dostać się do ASP za łapówkę? Prace na ten temat pokazał na poznańskiej ASP Szymon Wójciak. Wzbudził zrozumiałe poruszenie, nawet przerażenie, ale i pokazał siłę sztuki, która może mówić gdy inni muszą milczeć i skierował tą siłę przeciw pseudo-sztuce, pseudo-establishmentowi akademickiemu.

- Relacja z kolejnej rozprawy w procesie Doroty Nieznalskiej - na następnej rozprawie, tym razem już niemal na 100% należy spodziewać się wydania wyroku!

- Co poniedziałek publikujemy odcinki autobiograficznej książki Malgi Kubiak "OMS" - zapraszamy na polski Nagi Lunch.

[ > > > ]