[18] 15.09.2003

- 11 ZAMEK WYOBRAŹNI w Słupsku/Ustce - To największy i jedyny w Polsce festiwal podejmujący na bieżąco wybrane zagadnienia sztuki współczesnej - performance art. Zamek Wyobraźni to dziś sytuacja całkowicie międzynarodowa, co znaczy że artyści polscy i światowi pracują tu na zasadzie równego partnerstwa, bez uprzedzeń i owego niekomfortowego poczucia inności, w stylu Kacper Hauser, jakie cechuje kontakty Polaków ze światem. Jest to zasługa lat pracy Władka Kaźmierczaka, dyrektora festiwalu. To także impreza promująca młodych performerów, ułatwiająca im światową karierę. Relacja: Łukasz Guzek.

- Suka Off nie istnieje. Grupa, w której pokładaliśmy tak wielkie nadzieje, rozpadła się po tym gdy Dorota Kleszcz, żeński filar grupy wyjechała do Francji z nowym facetem. Piotr Węgrzyński (filar męski) jest zdeterminowany kontynuować własną karierę. Zobacz: Artinfo14 o Suka Off

Jest już dostępnych 19 fragmentów książki Malgi Kubiak OMS (One Man Show), pierwszej prawdziwie undergroundowej literatury stworzonej w kulturze Polskiej.
http://www.spam.art.pl/oms/oms.html

Nowe komentarze na stronie Doroty Nieznalskiej - dr Zbigniewa Kaźmierczaka, Jana Piekarczyka, oraz b.ciekawy tekst na temat kontratypu sztuki, o którym sędzia Zieliński twierdzi, że nie istnieje. Artyści tworząc sztukę nie popełniają przestępstw!
http://www.spam.art.pl/nieznalska


[ > > > ]