[23] 21.11.2003

- Kuba Bąkowski należy do najciekawszych artystów młodego pokolenia. O jego ostatniej wystawie w Zachęcie, a także innych jego pracach pisze Joanna Zielińska, która od wielu lat zajmuje się jego sztuką. Jeszcze jako studentka robiła w galerii przy Instytucie Historii Sztuki UJ wystawy Kuby - wtedy studenta poznańskiej ASP.

- "Śmierć", kłamstwa i kasety wideo" - czyli Zuzanna Janin komentuje swoją akcję oraz polemizuje z zarzutami Gazety Wyborczej oraz innych krytyków. A tych jest mnóstwo. Zuzanna Janin niewątpliwie zrobiła najbardziej spektakularną pracę roku 2003. Okazało się, że to nie seks czy religia są najbardziej "kontrowersyjnym" i "skandalicznym" tematem w Polsce, ale śmierć. I to nie tylko dla kółek różańcowych czy polityków LPR. Przy tej pracy wymiękają także tędzy awangardziści i specjaliści od sztuki.

- Grzenda.pl dokonała reaktywacji i prezentuje nowe projekty oraz wyrusza z sieci w Polskę z imprezami.

- Nie przenoście nam nudziarzy do Krakowa - apel po wystawie w Bunkrze awangardowego nudziarza Ciecierskiego i jaki jest jej związek z wystawą prawdziwego awangardzisty Georga Quashy, która cichcem pojawiła sie w Bunkrze sztuki.


[ > > > ]